خدمات  ثبتی

 
اخذ مجوز

مشاوره حقوقی

ثبت شرکت

ثبت شرکت در ارمنستان

اظهارنامه مالیاتی

ثبت شرکت در کیش

  موسسه حامی نیکان

 

طریقه انتخاب اسم

طریقه انتخاب اسماسم شرکت یکی از مهمترین ارکان آن می باشد که اغلب افراد نیز در خصوص آن با مشکل مواجه بوده و مجبور به تعویض اسم دلخواه و مورد پسند شده یا مدت زیادی جهت تأیید اسم زمان تلف می کنند.
جهت انتخاب اسم مناسب شرکت باید دقت داشت:
اسم شرکت کاملا فارسی باشد ملاک فارسی بودن وجود کلمه مربوطه در یکی از لغتنامه های معتبر فارسی نظیر دهخدا و معین و عمید و ... باشد که در این لغتنامه ها اشاره به فارسی بودن کلمه بنماید.
اسم شرکت نباید سابقه ثبت داشته باشد یعنی نباید توسط اشخاص دیگری برای شرکت ثبت شده باشد در نتیجه اگر مثلا کلمه ندا برای شرکتی ثبت شده باشد نمی توان آن را برای یک شرکت دیگر ثبت کرد و باید ترکیب جدیدی که تمایز مشهودی در اسم ایجاد کند ارایه داد. مثلا اسم افق ندا یک ترکیب جدید است حال اگر افق ندا ثبت شده باشد می توان دو واژه افق ندا را ثبت کرد از همین بابت است که عرفا در حال حاضر می گویند اسم شرکت باید 3 بخشی و یا 3 سیلابی باشد که ترکیب آن ثبت شده نباشد.
باید توجه داشت که یک سری از کلمات به صورت عام مطرح شده و نمی توانند آن تمایز مربوطه را ایجاد کنند مثلا کلماتی مانند صنعت – ایجاد – ساخت- گستر- گستران- نوین – تکنیک- گسترش- جنوب و غرب و شرق و شمال و مرکز- ایرانیان- پارسیان و ...
این کلمات بعضی به خاطر اینکه صفت هستند و برخی به خاطر عام بودن یعنی کسرت استفاده تمایزی ایجاد نمی کنند یعنی به عنوان سیلاب محسوب نمی شوند نه اینکه نتوان آنها را استفاده کرد ولی به عنوان سیلاب چهارم یا بعدی.
اسم شهرها و اعداد و صفات عام و رنگ ها نیز سیلاب محسوب نمی شوند. می توان آن ها را استفاده کرد ولی به عنوان سیلابهای بعدی اسم .
مثلا اگر حامی نیکان ثبت شده باشد کسی نمی تواند حامی نیکان اصفهان یا حامی نیکان صد یا حامی نیکان سبز یا حامی نیکان نیک را ثبت کند.
کلمه ایران برای شرکت های دولتی می باشد و می توان به جای آن ایرانیان را استفاده نمود.
برخی از کلمات در نام شرکت احتیاج به مجوز از ارگان یا سازمانی خاص دارند مثلا کلمه پژوهش در اسم احتیاج به مجوز از وزارت علوم دارد یا کلمه ایثارگر و شهدا احتیاج به مجوز از بنیاد شهید دارد.
جهت بهترین انتخاب به شما پیشنهاد می کنیم یک کلمه را به عنوان کلمه اصلی انتخاب کرده که می تواند با توجه به نوع فعالیت شرکت باشد و سپس کلمات بعدی به آن اضافه گردد و می توان آن را از روی لغتنامه یا سایت ثبت احوال انتخاب نمود.
جهت پیشنهاد بهترین اسمها در ارتباط با موضوع فعالیت شرکت و سلیقه خود با کارشناسان تعیین نام حامی نیکان تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.
 

 

 
 

   خدمات حقوقی      خدمات ثبتی      خدمات مالی      خدمات اداری  
مشاوره حقوقی

تنظیم قراردادها

چک ،سفته و مطالبات

دعاوی حقوقی

دعاوی تجاری

دعاوی کیفری

دعاوی خانوادگی

دعاوی ملکی

وکالت در سازمانها

داوری و حل اختلافات

 

  ثبت شرکت

تغییرات و صورت جلسه

نقل و انتقال سهام

انحلال شرکت

علامت و نام  تجاری

ثبت اختراع

ثبت طرح صنعتی

ثبت نمایندگی خارجی

پلمپ دفاتر

ثبت شرکت در کیش

ثبت شرکت بین المللی

 

  حسابداری

اظهارنامه مالیاتی

مالیات ارزش افزوده

تکمیل دفاتر قانونی

عدم فعالیت شرکت

تعیین حوزه مالیاتی

مشاور مالیاتی

تامین حسابدار

  رتبه بندی

صلاحیت

کارت بازرگانی

مجوز

استاندارد و ایران کد

ایزو بین المللی

طرح توجیهی

تشکیل پرونده دارایی

کد اقتصادی

 
            Haminikan Facebook Fan Page Haminikan Twitter page

 

درباره ما    |    ارتباط باما    |    استخدام    |    درخواست مشاوره رایگان

تمامي حقوق اين سايت متعلق به موسسه حامی نیکان مي باشد. هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر  قانونی و پیگرد قانونی دارد.

طراحی و ب سایت و بهینه سازی توسط : شرکت پارس نئو